Zgłoś sugestię
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Kategoria ogłoszenia:przetarg - Polska
Data dodania oferty:2024-07-19
Przedmiot ogłoszenia:Przebudowa i rozbudowa instalacji elektrycznej wraz z przeprowadzeniem prac przez konserwatora zabytków
Organizator:PARAFIA KATEDRALNA P.W. WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WE WŁOCŁAWKU
Adres: ul. Plac Mikołaja Kopernika 7, 87-800 Włocławek
Województwo / powiat: kujawsko-pomorskie, pow. Włocławek
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. +48 (54) 2312232, Tel. 518014894
E-mail:
Opis:POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE
na realizację zadania:
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ WRAZ Z PRZEPROWADZENIEM PRAC PRZEZ KONSERWATORA ZABYTKÓW W BAZYLICE KATEDRALNEJ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WE WŁOCŁAWKU - w systemie zaprojektuj-wykonaj
dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa instalacji elektrycznej wraz z przeprowadzeniem prac przez konserwatora zabytków w Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku- w systemie ,,zaprojektuj-wykonaj".
Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP we Włocławku jest obiektem zabytkowym, Pomnikiem Historii i jednocześnie jedną z najstarszych katedr gotyckich w Polsce. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków woj. Bydgoskiego dnia 01 marca 1962 pod nr 462 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a następnie, w związku z reformą administracyjną państwa, do księgi rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod nr A/487.
Wszelkie uzgodnienia w zakresie prowadzonych badań konserwatorskich, badania konserwatorskie oraz roboty budowlane należy prowadzić pod nadzorem konserwatora zabytków, po uzgodnieniu z Kujawsko-Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu, oddział we Włocławku.
Wykonawca zapewnieni do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zespół Projektowy, składający się z osób posiadających stosowne uprawnienia do projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych i technicznych oraz sprawowania nadzoru autorskiego (o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Dz. U. z 2024 r. poz. 725) to jest minimum po jednej osobie:
a) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
b) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
2. Na wykonanie przedmiotu zamówienia składa się m.in. w szczególności:
1) Wykonanie badań konserwatorskich na obecność pierwotnych polichromii;
2) Wykonanie inwentaryzacji instalacji elektrycznej;
3) Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
4) Uzyskanie decyzji konserwatorskich niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę;
5) Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę;
6) Wykonanie na podstawie uzyskanej decyzji pozwolenia na budowę robót budowlanych, pod nadzorem konserwatora zabytków;
7) Zawiadomienie Państwowej Straży Pożarnej (PSP) o zakończeniu budowy i zamiarze przystąpienia do użytkowania obiektu i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, jeśli będzie wymagane.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program funkcjonalno-użytkowy - załącznik nr 1 do PZ.
UWAGA: Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się żadna nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w PZ, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, norma - ma ona wyłącznie charakter informacyjny lub ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia i należy rozumieć je jako przykładowe, i rozpatrywać łącznie z wyrazem ,,lub równoważny" pod warunkiem zagwarantowania uzyskania parametrów technicznych nie gorszych (takich samych jak opisane w PZ lub lepszych) od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wszystkie dostarczone elementy wyposażenia składające się na przedmiot umowy muszą zawierać odpowiednie, aktualne i wymagane certyfikaty/świadectwa jakości/atesty/deklaracje zgodności lub oznaczenia, informujące o dopuszczeniu do sprzedaży oraz spełniać wszelkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem jeśli takie są wymagane.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział przedmiotowego zamówienia na części jest niezasadny z punktu widzenia technicznego i organizacyjnego. Podział zakresu na części, które składałyby się na całość zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
V. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy, w tym, w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy wykonawca ma obowiązek:
1) Wykonania badań konserwatorskich na obecność pierwotnych polichromii;
2) Wykonania inwentaryzacji instalacji elektrycznej;
3) Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej (1. Projektu zagospodarowania terenu, 2. Projekt architektoniczno-budowlany) celem złożenia dokumentów we właściwym organie i uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę;
4) Wykonania pozostałej część dokumentacji (1. Projekt techniczny, 2. Przedmiary robót, 3. Kosztorys inwestorski, 4. Specyfikacje Techniczne i Odbioru Robót Budowlanych, 5. Kosztorys ofertowy).
Specyfikacja:II. ADRES STRONY INTERNETOWEJ, NA KTÓREJ UDOSTĘPNIANE BĘDĄ ZMIANY I WYJAŚNIENIA ORAZ INNE DOKUMENTY ZAMÓWIENIA BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z POSTĘPOWANIEM ZAKUPOWYM
Zmiany i wyjaśnienia treści oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem zakupowym będą udostępniane na stronie internetowej:
https://www.wloclawek.eu/strona-4402-rzadowy program odbudowy zabytkow.html oraz
www.katedrawloclawek.pl
Miejsce i termin składania ofert: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: PARAFIA KATEDRALNA P.W. WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WE WŁOCŁAWKU, Ul. Plac Mikołaja Kopernika 7, 87-800 Włocławek -KANCELARIA PARAFIALNA do dnia 22 sierpnia 2024 r., do godz. 10:00. Decyduje data i godz. wpływu do siedziby Zamawiającego.
Otwarcie ofert:4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 22 sierpnia 2024 r. o godz. 10:15 w siedzibie Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert.
Termin składania:2024-08-22
Wymagania:III. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Postępowanie zakupowe, zwane dalej także ,,Postępowaniem" lub ,,PZ" prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Do postępowania zakupowego i zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2023 r., poz. 1605 ze zm.).
W sprawach nieuregulowanych w postępowaniu zastosowanie znajdują przepisy Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2023 r. poz. 1610).
5. Okres gwarancji i rękojmi:
Okres udzielonej gwarancji i rękojmi jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert. Okres
rękojmi będzie równy okresowi gwarancji.
Najkrótszy możliwy Okres gwarancji i rękojmi - 5 lat.
Najdłuższy możliwy Okres gwarancji i rękojmi - 7 lat.
6. Przedmiotowa inwestycja realizowana jest z Programu RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI
STRATEGICZNYCH NR RPOZ/2022/2667/PolskiLad.
7. Zamawiający na podstawie art. 701 §3 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2023 r. poz. 1610) zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania zakupowego, bez podania przyczyn w tym także, w sytuacji jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
10. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami
1) Wykonawcy w toku Postępowania Zakupowego mogą zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienie zapisów treści PZ. Wyjaśnienia treści PZ zostaną zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania bez ujawnienia źródła jego zapytania.
2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość pozostawienia pytania bez odpowiedzi w sytuacji jego złożenia w terminie krótszym niż 5 dni roboczych przed terminem składania ofert.
3) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany treści zapisów PZ do upływu terminu składania ofert. Jeżeli
zmiany będą mogły mieć wpływ na treść składanych w postępowaniu ofert, Zamawiający przedłuży termin składania ofert.
4) Osobą upoważnioną do kontaktowania się z Wykonawcami w zakresie dotyczącym
VI. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy
1. nie podlegają wykluczeniu:
Z postępowania wyklucza się:
1) wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu lub nie wykazał braku podstaw wykluczenia;
2) wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
3) wykonawcę, który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
4) wykonawcę, który bezprawnie wpływał lub próbował wpłynąć na czynności zamawiającego lub pozyskać informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) wykonawcę, który z innymi wykonawcami zawarł porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji między wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
6) wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594), złożyli odrębne oferty, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
7) wykonawcę w stosunku do którego zachodzą przesłanki na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:
1) posiada doświadczenie w wykonaniu min.
- 1 roboty budowlanej związanej z budową, przebudową, rozbudową czy remontem instalacji elektrycznej a także instalacji ochrony przeciwpożarowej w obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków;
- 1 roboty budowlanej związanej z budową, przebudową, rozbudową czy remontem w obiektach sakralnych wpisanych do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający żąda:
- wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty.
Uwaga: Zamawiający dopuszcza łączenie potencjału Wykonawców, to znaczy jako spełnienie warunku udziału w postępowaniu zaliczy udział np. dwóch Wykonawców, gdzie każdy z nich posiadać będzie doświadczenie w wykonaniu 1 roboty, o charakterze i zakresie jak opisane powyżej, co łącznie da wykonanie dwóch robót budowlanych.
2) posiada osoby skierowane do realizacji zamówienia umożliwiające realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości, to jest:
- minimum jedną osobą będącą dyplomowanym konserwatorem zabytków, przewidzianą do kierowania pracami konserwatorskimi przy polichromiach wnętrza (prace odkrywkowe, badawcze i konserwacja z rekonstrukcją), legitymującą się stosownymi uprawnieniami (dyplom wyższej uczelni) spełniającej wymagania określone w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840), która w ostatnich 3 latach przed terminem składania oferty kierowała lub samodzielnie wykonywała prace konserwatorskie przy polichromiach ściennych co najmniej w 3 obiektach sakralnych wpisanych do rejestru zabytków, powstałych w XIX/XX w.
- minimum jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725), posiadająca jednocześnie doświadczenie w kierowaniu robotami w tej specjalności w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków i która będzie jednocześnie pełniła funkcje kierownika budowy.
Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725) oraz rozporządzenia w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831). Dopuszcza się uprawnienia równoważne do powyższych wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. W przypadku obywateli państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą oni spełniać wymogi określone w art. 12a ustawy Prawo budowlane, z których wynika, że samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334).
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający żąda:
- wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich
kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
VII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERT:
1. Ofertę składa się w języku polskim i pod rygorem nieważności w formie pisemnej, za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 1640) osobiście lub za pośrednictwem posłańca. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w postaci elektronicznej. Treść oferty musi odpowiadać treści PZ.
2. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Formularz oferty - zgodnie z treścią zał. nr 2 do PZ,
2) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy),
3) Wykaz robót - zgodnie z treścią zał. nr 3 do PZ,
4) Wykaz osób - zgodnie z treścią zał. nr 4 do PZ,
5) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -zgodne z treścią zał. nr 5 do PZ.
3. Oferta ma być napisana na maszynie do pisania, komputerze lub nieścieralnym atramentem oraz być podpisana przez upełnomocnionego przedstawiciela wykonawcy (dotyczy również wszystkich załączników do oferty). Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez wykonawcę. Zamawiający wymaga załączenia dokumentu w formie oryginału lub poświadczonej przez notariusza kopii, z którego będzie wynikało pełnomocnictwo. Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez zobowiązane osoby. Wszystkie dokumenty, a także wszelkie miejsca, w których wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę,
4. Ofertę należy umieścić w nieprzezroczystym i opieczętowanym opakowaniu. Należy stosować opakowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Na opakowaniu zewnętrznym oferty (kopercie), zaadresowanym do Zamawiającego należy zamieścić następującą informację:
,,Oferta na zadanie:
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ WRAZ Z PRZEPROWADZENIEM PRAC PRZEZ KONSERWATORA ZABYTKÓW W BAZYLICE KATEDRALNEJ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WE WŁOCŁAWKU - w systemie zaprojektuj-wykonaj
nie otwierać przed dniem 22 sierpnia 2024 r. godz. 10.15"
Na opakowaniu wewnętrznym oferty należy zamieścić informację j/w, z podaniem nazwy i dokładnego adresu wykonawcy. W przypadku braku tych informacji zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z tego braku, np. przypadkowe otwarcie oferty przed wyznaczonym terminem otwarcia, a w przypadku składania oferty pocztą lub pocztą kurierską za jej nie otwarcie w trakcie sesji otwarcia ofert.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne zawiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed terminem składania ofert. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu zostanie przygotowane, opieczętowane i oznaczone zgodnie z postanowieniami pkt 4. Koperta będzie dodatkowo oznaczona określeniem ,,Zmiana" lub ,,Wycofanie".
6. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone, jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem ,,tajemnica przedsiębiorstwa", lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń.
7. Zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji będzie traktowane, jako bezskuteczne i skutkować będzie zgodnie z uchwalą SN z 20 października 2005 (sygn. III CZP 74/05) ich odtajnieniem.
Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
2. Za datę wpływu uznaje się datę faktycznego dostarczenia oferty Zamawiającemu.
3. Oferty, które wpłyną po wyznaczonym terminie składania nie będą brane pod uwagę przy ocenie ofert.
5. Termin związania złożoną ofertą - 30 dni.
IX. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY:
1. Wykonawca w Formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ przedstawi cenę oferty brutto, z uwzględnieniem podatku od towarów i usług VAT.
2. Cena oferty brutto powinna być wyrażona w złotych polskich z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
3. Cena oferty musi zawierać zawiera wszelkie koszty związane z realizacją zadania i obejmować wykonanie całości przedmiotu zamówienia, w szczególności: podatek od towarów i usług VAT, koszty badań konserwatorskich, inwentaryzacji, opracowanej dokumentacji, uzgodnień, pozwoleń, koszt robót budowlanych, koszty udzielonej gwarancji i rękojmi.
4. Wynagrodzenie obejmuje wszelkie ryzyko i odpowiedzialność Wykonawcy za prawidłowe oszacowanie wszystkich kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
5. Jeżeli Wykonawca udzieli upustu Zamawiającemu to upust ten musi być wliczony w cenę oferty.
X. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT
1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:
1) ,,Cena" - C;
2) ,,Okres gwarancji i rękojmi" - G.
2. Powyższym kryteriom Zamawiający przypisał następujące znaczenie:
Kryterium Waga @ Liczba punktów Sposób oceny wg wzoru
Cena 60 % 60 Cena najtańszej oferty C =---------------------------x 60 pkt Cena badanej oferty
Okres gwarancji i rękojmi 40% 40 5 lat - 0 pkt 6 lat - 20 pkt 7 lat - 40 pkt
Razem 100% 100
3. Całkowita liczba punktów, jaką otrzyma dana oferta, zostanie obliczona według poniższego wzoru:
L = C + G
gdzie:
L - całkowita liczba punktów,
C - punkty uzyskane w kryterium ,,Cena",
G - punkty uzyskane w kryterium ,,Okres gwarancji i rękojmi".
4. Ocena punktowa w kryterium ,,Cena" dokonana zostanie na podstawie całkowitej ceny oferty brutto wskazanej przez Wykonawcę w ofercie i przeliczona według wzoru opisanego w tabeli powyżej.
5. Ocena punktowa w kryterium ,,Okres gwarancji i rękojmi" dokonana zostanie według zasad opisanych w tabeli powyżej na podstawie okresu gwarancji wskazanego przez Wykonawcę w formularzu oferty (minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 5 lat, maksymalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 7 lat).
6. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
7. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert dokona wyboru oferty z niższą ceną.
8. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w przedmiotowym postępowaniu i zostanie oceniona, jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
XI. ODRZUCENIE OFERTY
Oferta zostanie odrzucona z postępowania w następujących przypadkach:
1. w przypadku złożenia oferty po terminie składania ofert,
2. w przypadku złożenia oferty przez wykonawcę podlegającego wykluczeniu z postępowania lub niespełniającego warunków udziału w postępowaniu,
3. w przypadku gdy oferta złożona jest w języku innym niż język polski,
4. w przypadku, gdy oferta nie jest podpisana przez osobę uprawnioną,
5. w przypadku, gdy oferta jest niezgodna z warunkami Pozstępowania Zakupowego.
XII. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJACEGO Z WYKONAWCAMI
Wszelkie zapytania i wyjaśnienia w ramach przedmiotowego Postępowania zakupowego Zamawiający i Wykonawcy przekazują poprzez pocztę elektroniczną, na adres e-mail: michalkrygier@vp.pl
XII. UNIEWAŻANIENIE POSTĘPOWANIA
Zamawiający na podstawie art. 701 §3 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2023 r. poz. 1610) zastrzega sobie możliwość unieważnienia Postępowania Zakupowego, bez podania przyczyn w tym także, w sytuacji jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Dodatkowo, Zamawiający może unieważnić postępowanie w przypadku, gdy:
1. nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
2. cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
3. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie Zamawiającego, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
4. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia.
5. nie zostały Zamawiającemu przyznane środki pieniężne z Banku Gospodarstwa Krajowego, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
XIII. POSTANOWIENIA KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY
1. Zamawiający zawiera umowę w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
2. Zamawiający może zawrzeć umową przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli w postepowaniu złożono tylko jedna, ofertę,
3. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zostanie poinformowany przez Zamawiającego o miejscu i terminie zawarcia umowy.
4. Najpóźniej na 2 dni przed zawarciem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy dla całości inwestycji - będzie to załącznik do umowy. Harmonogram rzeczowo-finansowy uzgodniony będzie z Zamawiającym i musi uzyskać jego akceptację.
5. Przed zawarciem umowy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (w przypadku wyboru ich oferty jako najkorzystniejszej) przedstawią Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
6. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postepowaniu Wykonawców albo unieważnić postepowanie.
7. Zamawiający nie przewiduje udzjelenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
8. Wypłata Wynagrodzenia: Rozliczenie Wynagrodzenia za realizację Przedmiotu zamówienia Zamawiający wypłaci Wykonawcy w dwóch transzach - na podstawie 2 faktur - płatnymi do 30 dni od dnia złożenia przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury:
1) Pierwsza transza (1 faktura) do 50% kwoty dofinansowania Zamawiającego po wykonaniu i odbiorze częściowym robót pokrywającym się zakresem finansowym na wskazaną kwotą i zakresem rzeczowym, zgodnym z harmonogramem rzeczowo-finansowym;
2) Druga transza (2 faktura) w wysokości pozostałego do zapłaty Wynagrodzenia po zakończeniu realizacji Przedmiotu zamówienia (z uwzględnieniem sumy wypłaconej wcześniej kwoty Wynagrodzenia) po zakończeniu i odbiorze końcowym robót.
Wykonawca zapewni finansowanie inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę/wypłaty z Promesy (przedmiotowa inwestycja realizowana jest z Programu Rządowy Fundusz POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH). Wypłata Wynagrodzenia nastąpi w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia odbioru inwestycji przez Zamawiającego.
9. Podwykonawcy
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
2) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
3) Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane zamierzający zawrzeć umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
10. Kary umowne
Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w następujących przypadkach:
1) za zwłokę w wykonaniu Przedmiotu zamówienia powstałą z winy Wykonawcy w wysokości 1% Wynagrodzenia, za każdy dzień zwłoki licząc od dnia następnego, po upływie terminu wykonania określonego w Umowie,
2) za zwłokę w wykonaniu Przedmiotu zamówienia - dokumentacji projektowo-kosztorysowej powstałą z winy Wykonawcy w wysokości 0,5% Wynagrodzenia, za każdy dzień zwłoki licząc od dnia następnego, po upływie terminu wykonania określonego w Umowie,
3) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym lub w okresie udzielonej gwarancji jakości i rękojmi za wady w wysokości 0,5% Wynagrodzenia, za każdy dzień zwłoki, liczony od upływu terminu wyznaczonego na usunięcie wad,
4) z tytułu odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - w wysokości 10 % Wynagrodzenia,
5) braku zapłaty lub nieterminowej zapłaty wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom, w wysokości10% należnego im wynagrodzenia,
6) nieprzedłożenia do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub projektu jej zmiany, w wysokości 1 000 zł, za każdy nieprzedłożony do zaakceptowania projekt umowy lub projekt jej zmiany,
7) nieprzedłożenia poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany, w wysokości 1.000 zł., za każdą nieprzedłożoną kopię umowy lub jej zmianę,
Zamawiający zapłaci Wykonawcy kary umowne z następujących tytułów:
1) za zwłokę w przystąpieniu do czynności odbioru Przedmiotu zamówienia w wysokości 1% Wynagrodzenia, za każdy dzień zwłoki, licząc od następnego dnia po terminie, w którym odbiór miał być rozpoczęty,
2) za zwłokę w przystąpieniu do czynności odbioru Przedmiotu zamówienia - dokumentacji projektowo-kosztorysowej w wysokości 0,5% Wynagrodzenia, za każdy dzień zwłoki, licząc od następnego dnia po terminie, w którym odbiór miał być rozpoczęty,
3) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego - w wysokości 10 % Wynagrodzenia.
Łączna maksymalna wysokość kar, których mogą dochodzić strony wynosi 15% Wynagrodzenia.
Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywiście poniesionej
szkody i utraconych korzyści.
XIV.POZASĄDOWE ROZWIĄZYWANIE SPORÓW
Zamawiający informuje o obowiązku poddania ewentualnych sporów w relacjach z Wykonawcą/Wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu. Do powyższego zastosowanie mają odpowiednie przepisy art. 591 - 595 ustawy pzp.
Uwagi:XV. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Katedralna, Wniebowzięcia NMP we Włocławku ;
2) Z Inspektorem Ochrony Danych pełniącym obowiązki u Administratora można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej, adres e-mail: michalkrygier@vp.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. a i e RODO, w celu związanym z Postępowaniem Zakupowym;
4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja Postępowania Zakupowego; Pani/Pana dane osobowe mogą zostać również powierzone do przetwarzania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Bank Gospodarstwa Krajowego, a także podmiotom świadczącym usługi pocztowe.
5) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do wzięcia udziału w Postępowaniu Zakupowym;
6) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej;
7) Pani/Pana dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji;
8) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu rozliczenia inwestycji oraz jej trwałości oraz zakończenia archiwizowania dokumentacji;
9) Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. (Dostęp, usunięcie lub ograniczenie przetwarzania Pani/Pana danych musi być zgodne z przepisami prawa, na podstawie których odbywa się przetwarzanie oraz na podstawie przepisów prawa dotyczących np. archiwizacji. Podanie danych jest dobrowolne i może zostać w dowolnym momencie wycofane, jednak odmowa ich podania lub cofnięcie zgody w tym zakresie uniemożliwia dalszy udział w Postępowaniu Zakupowym, zaś późniejsze wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych do czasy wycofania zgody).
10) W przypadku wniosków o udostępnienie danych, ich aktualizację czy żądanie usunięcia oraz jakichkolwiek skarg związanych z przetwarzaniem przez nas danych osobowych należy kontaktować się, wysyłając e-mail na adres: katedra.wloclawek@op.pl lub pisemnie na adres: Parafia Katedralna, pl. Kopernika 7; 87-800 Włocławek
11) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
Kontakt:Postępowania Zakupowego jest: ks. Michał Krygier, e-mail: michalkrygier@vp.pl, Tel. 518014894
Kod CPV:45000000-7, 45200000-9, 45300000-0, 51000000-9, 51300000-5, 45212300-9, 45453000-7, 45312000-7, 45317000-2
Numer dokumentu:1/BK/2024
Źródło: Internet i własne
Załączniki: