Zgłoś sugestię
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Numer ogłoszenia: 20280056 archiwalne zobacz branże
Kategoria ogłoszenia:przetarg - Polska
Data dodania oferty:2020-11-25
Przedmiot ogłoszenia:Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy
Organizator:Gdyńskie Centrum Zdrowia w Gdyni
Adres: ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia
Województwo / powiat: pomorskie, pow. Gdynia
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. 58 880-83-11, fax: 58 880-83-25
E-mail:
Opis:OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
NA USŁUGI SPOŁECZNE I INNE SZCZEGÓLNE USŁUGI
3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy, zwanych dalej ,,badaniami profilaktycznymi" dla pracowników Gdyńskiego Centrum Zdrowia", w tym:
a) zapewnienie profilaktycznej opieki zdrowotnej w zakresie medycyny pracy - w oparciu o przepisy ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (t.j.:Dz. U. z 2019 r. poz. 1175) i rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (t.j.: Dz. U. z 2016 r., poz. 2067);
b) sprawowanie przez lekarza medycyny pracy funkcji konsultacyjnych i doradczych dla pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.
2. Badania będące przedmiotem zamówienia obejmować będą:
a) badania wstępne,
b) badania kontrolne,
c) badania okresowe,
d) badania kontrolne okulistyczne
3. Badanie będzie kończyć się wydaniem orzeczenia lekarskiego, stwierdzającego:
a) brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku pracy wraz ze wskazaniami, zaleceniami
b) przeciwwskazanie do pracy na określonym stanowisku,
c) oceny możliwości odstąpienia od skróconej normy czasu pracy w przypadku osób ze stwierdzonym umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,
d) o konieczności pracy w okularach korygujących wzrok do pracy przy obsłudze elektronicznych monitorów ekranowych wydane przez lekarza okulistę.
4. Orzeczenie lekarskie, o którym mowa w ust. 3, będzie wydawane w formie orzeczenia lekarskiego w dwóch egzemplarzach.
5. W okresie trwania umowy Zamawiający przewiduje wykonanie badań wskazanych w poniższym wykazie dla szacunkowej ilości pracowników określonych w kolumnie 3, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (t.j.: Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ).
Nazwa badania
Wyszczególnienie zakresu badań
Przewidywana liczba osób
do badań
badania wstępne i okresowe - stanowiska kierownicze
(praca przy monitorze
- morfologia krwi , glukoza, cholesterol, OB,
- mocz - badanie ogólne,
- RTG klatki piersiowej,
- EKG z opisem
3
ekranowym)
- badanie okulistyczne oraz ewentualne wydanie zaświadczenia o konieczności stosowania okularów korygujących wzrok dla pracowników obsługujących monitory ekranowe,
- badanie lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych z wydaniem orzeczenia o zdolności do pracy.
badania wstępne i okresowe - stanowiska administracyjne
(praca przy monitorze ekranowym)
- morfologia krwi , OB,
- mocz - badanie ogólne,
- RTG klatki piersiowej,
- badanie okulistyczne oraz ewentualne wydanie zaświadczenia o konieczności stosowania okularów korygujących wzrok dla pracowników obsługujących monitory ekranowe,
- badanie lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych z wydaniem orzeczenia o zdolności do pracy
17
badania dodatkowe - osoby kierujące samochodem osobowym do celów służbowych
- badania psychotechniczne (w ramach badań okresowych, wstępnych)
2
badania kontrolne
- badania po niezdolności do pracy trwającej powyżej 30 dni
4
kontrolne badania okulistyczne
- badanie specjalistyczne lekarza okulisty wraz z wydaniem zaświadczenia o konieczności stosowania okularów korygujących wzrok dla pracowników obsługujących monitory ekranowe
2

6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany (zmniejszenia lub zwiększenia) liczby pracowników skierowanych na badania, tym samym zmiany ilości i rodzaju badań w przypadku, gdy wystąpi taka konieczność. Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie. Jednocześnie zmiany te nie spowodują zmiany cen wyszczególnionych w formularzu cenowym.
7. Podstawą świadczenia usług medycznych będzie imienne skierowanie wystawione przez
Zamawiającego.
8. Wykonywanie badań powinno się odbywać się w każdy dzień roboczy, tj. od poniedziałku
do piątku w godz. 07.00 - 15.00.
9. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do:
o wykonywania badań profilaktycznych w ciągu 3 dni roboczych od osobistego zgłoszenia się u Wykonawcy pracownika lub kandydata do pracy ze skierowaniem, w przypadku wykonywania badań dodatkowych, zleconych przez lekarza medycyny pracy, okres ten może wynosić do 5 dni roboczych,
o wydania osobie skierowanej na badania dokumentów stwierdzających istnienie lub brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku,
o prowadzenia i przechowywania dokumentacji lekarskiej z przeprowadzonych badań przez cały okres sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej.
10. Zakres i częstotliwość badań profilaktycznych określają wskazówki metodyczne w sprawie
przeprowadzenia badań profilaktycznych pracowników, stanowiące Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (t.j.:Dz. U. z 2016 r., poz. 2067 ).
11. Zgodnie z § 2 ust. 2 ww. rozporządzenia, lekarz przeprowadzający badanie może poszerzyć jego zakres o dodatkowe badania specjalistyczne, konsultacyjne oraz inne badania dodatkowe, a także wyznaczyć krótszy termin następnego badania, niż to określono we wskazówkach metodycznych, jeżeli stwierdzi, że jest to niezbędne dla prawidłowej oceny stanu zdrowia osoby kierowanej na badania. W takiej sytuacji zgodnie z § 2 ust. 3 rozporządzenia badanie konsultacyjne oraz dodatkowe stanowią część badania profilaktycznego. W przypadku podejrzenia procesu chorobowego, który nie wynika z warunków pracy, pracownicy Zamawiającego będą proszeni o zgłoszenie się do lekarza POZ lub lekarza prowadzącego, celem przeprowadzenia właściwego postępowania diagnostyczno-leczniczego.
12. Świadczenia medyczne będą wykonywane przez personel lekarski, pielęgniarski i inny - posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia określone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz. U. z 2011 r., Nr 151, poz. 896).
13. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usług i świadczeń medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami, z należytą starannością i ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami rozpoznania chorób oraz zasadami etyki zawodowej, respektując prawa badanego.
14. Wykonawca oświadcza, że spełni wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. z 2019 r., poz. 595).
15. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca będzie przygotowywał i przekazywał Zamawiającemu wraz z fakturą imienny wykaz osób korzystających z usług medycznych
w okresie, za który dana faktura została wystawiona wraz ze szczegółowym wykazem przeprowadzonych poszczególnych świadczeń u danego pracownika w ramach umowy.
16. Wynagrodzenie za faktycznie wykonane usługi, w okresie, za jaki wystawiono fakturę będzie płatne na podstawie faktury VAT (po upływie każdego miesiąca), dostarczonej na koszt Wykonawcy, w formie przelewu na jego rachunek bankowy podany na fakturze w terminie 14 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury przez Zamawiającego. Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Miejsce i termin składania ofert: Miejsce złożenia oferty: Gdyńskie Centrum Zdrowia, Ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia, sekretariat.
Termin złożenia oferty: do dnia 30.11.2020 r., godz. 14:00;
W związku z sytuacją epidemiczną Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty drogą mailową na adres: sekretariat@gcz.gdynia.pl,
Zamawiający niezwłocznie po upływie terminu składania ofert zamieści na stronie internetowej informacje dotyczące:
a) kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
b) firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie;
c) ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
Termin składania:2020-11-30
Miejsce i termin realizacji:4. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Zamówienie będzie realizowane w terminie od 2 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021r., lub do wyczerpania środków.
Wadium:nie wymagane
Wymagania:5. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Ustawy Prawo zamówień publicznych;
2. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.
6. WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE FORMY ZATRUDNIENIA PRACOWNIKÓW WYKONAWCY
Personel zatrudniony do realizacji zamówienia musi spełniać wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
7. WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH BRAK PODSTAW DO WYKLUCZENIA
7.1. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu o których mowa w rozdziale 5:
1. Każdy Wykonawca musi dołączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie w zakresie wskazanym w przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców Oświadczenie, o którym mowa w punkcie 7.1.1. - Załącznik nr 2 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te mają potwierdzać brak podstaw do wykluczenia w zakresie wskazanym przez Zamawiającego przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie osobno.
3. Zamawiający żąda, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu złożył dotyczące podwykonawców Oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w Załączniku nr 2.
4. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 11 Ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawca składa Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. Ww. oświadczenie wykonawca składa w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji o złożonych ofertach - Załącznik nr 3,
8. WYKAZ INNYCH DOKUMENTÓW WYMAGANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO
8.1. Załącznik nr 1 - Formularz Oferty cenowej wraz z formularzem cenowym;
8.2. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii;
8.3. Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) względnie do podpisania
innych oświadczeń lub dokumentów składanych wraz z ofertą, chyba, że Zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a Wykonawca wskazał to wraz ze złożeniem oferty, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z dokumentów złożonych wraz z ofertą.
9. INFORMACJE DOTYCZĄCE SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW
9.1. Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w rozdziale 7 lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
9.2. Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych pełnomocnictw albo złoży wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający wezwie do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
10.2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane pocztą elektroniczną uzna się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotrze do Zamawiającego przed upływem terminu, a każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdzi fakt ich otrzymania.
10.3. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści wpłynie do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upłynie połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
10.4. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści Ogłoszenia o zamówieniu wpłynie do Zamawiającego po upływie terminu składania wniosku, lub dotyczy udzielonych wcześniej wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
10.5. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpłynie na bieg terminu składania wniosku.
10.6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie udostępniona Wykonawcom bez ujawnienia źródła zapytania na stronie internetowej Zamawiającego.
10.7. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść Ogłoszenia o zamówieniu. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom na stronie internetowej Zamawiającego.
10.8. Jeżeli w wyniku zmiany treści Ogłoszenia o zamówieniu niezbędny będzie dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym Wykonawców na stronie internetowej Zamawiającego.
11. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
Wadium nie jest wymagane.
12. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY
12.1. Składaną ofertę Wykonawca powinien przygotować w następujący sposób TJ. sporządzić ofertę na FORMULARZU OFERTY załączonym do niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu,
12.2. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do oferty musi być załączone pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia ,,za zgodność z oryginałem" wszystkich kopii dokumentów składanych wraz z ofertą. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność.
12.3. Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców.
12.4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w formularzu ofertowym jak i w innych dokumentach powołujących się na ,,Wykonawcę", w miejscu np. nazwa i adres Wykonawcy, wpisują dane dotyczące wszystkich wykonawców, a nie ich pełnomocnika.
12.5. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Wykonawca nie może złożyć oferty samodzielnie a następnie wspólnie z innymi Wykonawcami.
12.6. Oferta musi być czytelna i napisana w języku polskim pod rygorem nieważności.
12.7. Wszystkie dokumenty wystawione w języku obcym muszą posiadać poświadczone przez Wykonawcę tłumaczenie na język polski.
12.8. Wszystkie strony! (nie kartki) oferty (zawierające treść oferty, tj. nie puste), w tym strony wszystkich załączników powinny być ułożone w kolejności przedstawionej w FORMULARZU OFERTY, kolejno ponumerowane, i zaparafowane lub podpisane przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.
12.9. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystej, zamkniętej kopercie zaadresowanej do Zamawiającego z adresem Wykonawcy i opisem:
POSTĘPOWANIE nr RZP/145/2020 pn.: ,,Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy dla pracowników Gdyńskiego Centrum Zdrowia"
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za przypadkowe otwarcie koperty z ofertą niezabezpieczoną w powyższy sposób.
12.10. Zamawiający informuje, że oferty składane w postępowaniu o udzielenie zamówienia są jawne i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia.
12.11. Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane:
? Stosowne zastrzeżenie Wykonawca winien złożyć na formularzu ofertowym. W przeciwnym razie cała oferta zostanie ujawniona na życzenie każdego uczestnika postępowania,
? Wykonawca w szczególności nie może zastrzec informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.
14. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY OFERTY
Przy obliczaniu ceny oferty Wykonawca zobowiązany jest odpowiednio w oparciu o opis przedmiotu zamówienia oraz wzór umowy uwzględnić wszystkie elementy wchodzące w jej skład konieczne do zrealizowania zamówienia:
W ofercie, na dołączonym do Ogłoszenia o zamówieniu Formularzu Oferty (Załącznik nr 1), Wykonawca podaje cenę w PLN, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, jak następuje:
Łączna cena za całe zamówienie:
- cena netto
- kwota VAT,
- cena brutto
Do porównywania ofert brana będzie pod uwagę łączna cena brutto zamówienia.
Podana cena brutto musi obejmować wszystkie koszty z uwzględnieniem podatku od towarów i usług VAT, innych opłat i podatków, opłat celnych, ewentualnych upustów i rabatów.
Uwaga: Wykonawcy zagraniczni obowiązani są do doliczenia do ceny netto kosztów ewentualnej obsługi celnej, obsługi podatkowej oraz innych kosztów.
Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego, zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Waluta prowadzenia rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą: PLN
Zamawiający poprawi w ofercie:
a) oczywiste omyłki pisarskie,
b) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.
Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę, którego oferta zostanie poprawiona, o wszystkich poprawionych w ofercie omyłkach.
Oferta zawierająca błędy w obliczeniu ceny, zostanie odrzucona.
W przypadku wyjaśnienia kwestii dotyczących rażąco niskiej ceny oferty Zamawiający będzie postępował zgodnie z art. 90 ustawy Pzp.
15. KRYTERIA OCENY OFERTY
Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie się kierował następującym kryterium:
C - cena - 100%
Ocena ofert w zakresie przestawionego wyżej kryterium zostanie dokonana zgodnie ze wzorem:
Dla kryterium Cena:
najniższa cena spośród wszystkich rozpatrywanych ofert nie
podlegających odrzuceniu
C= -------------------------------------------------------------------------------- X 100 pkt
cena oferty badanej
Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska największą ilość punktów. Jeżeli dwie lub więcej ofert będą przedstawiały taki sam bilans ceny Zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonej ofert.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który złożył ważną ofertę ocenioną jako najkorzystniejszą w oparciu o podane kryteria wyboru.
Zamawiający odrzuci ofertę w przypadkach określonych w art. 89 ustawy Pzp.
Zamawiający unieważni postępowanie w okolicznościach określonych w art. 93 ustawy Pzp.
Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający powiadomi o wyniku postępowania Wykonawców, którzy złożyli oferty, tj. przekaże informacje o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację.
b) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni
c) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając powody odrzucenia oferty
Ponadto Zamawiający ogłosi wynik postępowania o udzielenie zamówienia zamieszczając informacje, o których mowa na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej Zamawiającego.
16. FORMALNOŚCI W CELU ZAWARCIA UMOWY
16.1 W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, Wykonawcy tworzący konsorcjum zobowiązani będą, najpóźniej przed zawarciem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy konsorcjum.
16.2 Zamawiający bezwzględnie wymaga, aby umowa konsorcjum:
a) określała sposób reprezentacji wszystkich podmiotów oraz upoważniała jednego z członków konsorcjum - głównego partnera (Lidera) do koordynowania czynności związanych z realizacją umowy,
b) stwierdzała o odpowiedzialności solidarnej partnerów konsorcjum, za całość podjętych zobowiązań w ramach realizacji przedmiotu zamówienia,
c) oznaczała czas trwania konsorcjum obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji jakości,
d) określała cel gospodarczy obejmujący swoim zakresem przedmiot zamówienia,
e) wykluczała możliwość wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia oraz upływu czasu gwarancji,
f) określała sposób współdziałania podmiotów z określeniem podziału zadań w trakcie realizacji zamówienia,
g) stwierdzała zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego.
16.3 W przypadku, gdy Wykonawcą będzie więcej niż jeden podmiot, wynagrodzenie należne Wykonawcy wpłacane będzie na konto podmiotu, zwanego dalej ,,Liderem", wskazanego wspólnie przez podmioty występujące jako Wykonawca.
Wskazanie Lidera będzie określone w formie pisemnego upoważnienia stanowiącego załącznik do Umowy, w którym wszystkie podmioty występujące jako Wykonawca upoważnią Lidera do dokonywania wszelkich rozliczeń z Zamawiającym oraz wskazania rachunku bankowego, na który zapłata ma nastąpić. Upoważnienie to nie może być odwołane w okresie obowiązywania Umowy. Wykonawca wyraża zgodę na dokonanie przez Zamawiającego zapłaty wynagrodzenia lub jego części zgodnie z wystawioną przez Lidera fakturą, na rachunek w niej wskazany oraz oświadcza, iż zapłata dokonana w powyższy sposób zwalnia Zamawiającego z długu wobec Wykonawcy.
16.4 Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzenia ich ponownej oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy.
17. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
18. ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA
Zostały określone w Załączniku nr 4 - Wzór umowy.
19. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY
Wykonawcy uczestniczącemu w postępowaniu o udzielenie zamówienia na usługi społeczne przeprowadzanym w procedurze na podstawie art. 138o ustawy Pzp nie przysługuje prawo
zastosowania przepisów dotyczących środków ochrony prawnej zawartych w Dziale VI ustawy Pzp.
Uwagi:20. KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej ,,RODO" Zamawiający informuje, że:
1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Miasta Gdyni z siedzibą przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, posiadająca NIP: 586-23-12-326 reprezentowana przez: Gdyńskie Centrum Zdrowia, z siedzibą w Gdyni, 81-395 Gdynia, przy ul. Władysława IV 43, posiadającym Regon 367221863.
2. GCZ wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, nr tel. 58 880 83 22; e-mail - iod@gcz.gdynia.pl
Dane osobowe osoby fizycznej pozyskane w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego nr RZP 145/2020 pn. ,,Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy dla pracowników Gdyńskiego Centrum Zdrowia" przeprowadzonego na podstawie art. 138o ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) oraz zawarciem i realizacją Umowy, będą przetwarzane przez Zamawiającego wyłącznie w celu udzielenia zamówienia publicznego, w tym wykonania Umowy, realizacji obowiązków i praw (w tym roszczeń) wiążących się z zawartą Umową oraz w celu realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa.
3. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych przez administratora danych jest art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (w zakresie przetwarzania danych w celu wykonania Umowy), art. 6 ust. 1 lit. c (w zakresie przetwarzania danych w celu realizacji obowiązków prawnych).
4. Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, m.in. organy administracji publicznej, organy administracji skarbowej. Ponadto dane publikowane będą na stronie internetowej GCZ w Biuletynie Informacji Publicznej.
5. Dane osobowe będą przetwarzane w imieniu administratora danych przez upoważnionych pracowników.
6. Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w punkcie 3. Dane zawarte w wystawionych fakturach przechowywane będą przez administratora do czasu upływu ustawowych terminów przechowywania faktur na cele podatkowe.
7. Dane osobowe osoby fizycznej będą przechowywane w zakresie zgodnym z przepisami powszechnie obowiązującego prawa przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
8. Dane osobowe osoby fizycznej nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
9. Podanie danych osobowych bezpośrednio dotyczących osoby fizycznej będącej uczestnikiem postępowania o udzielenie zamówienia jest obowiązkowe. Konsekwencją niepodania określonych danych osobowych będzie brak możliwości udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w tym niemożliwość zawarcia i realizacji umowy.
10. W odniesieniu do danych osobowych osoby fizycznej decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
11. Osoba fizyczna podająca dane osobowe posiada:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do swoich danych osobowych;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania swoich danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy osoba fizyczna uzna, że przetwarzanie przez administratora danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy RODO;
12. Osobie fizycznej nie przysługuje:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania jej danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Kontakt:10. POROZUMIEWANIE SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI
10.1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub pocztą elektroniczną.
Adres do korespondencji: Gdyńskie Centrum Zdrowia, ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia, adres mailowy: sekretariat@gcz.gdynia.pl, fax 58 880 83 25
Kod CPV:85147000-1, 85120000-6
Numer dokumentu:RZP/145/2020
Źródło: Internet i własne
Załączniki: