Zgłoś sugestię
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Numer ogłoszenia: 27723975 archiwalne zobacz branże
Kategoria ogłoszenia:przetarg zapytanie ofertowe - Polska
Data dodania oferty:2024-08-13
Przedmiot ogłoszenia:Świadczenie usług przyjmowania opłat wnoszonych na rachunki Sądu
Organizator:Sąd Rejonowy w Sokółce
Adres: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 Sokółka
Województwo / powiat: podlaskie, pow. sokólski
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. (85)711 41 29 ww.306, tel. 85 81 12 306
E-mail:
Opis:ZAPYTANIE OFERTOWE
Na wykonanie zamówienia: ,,Usługa przyjmowania opłat wnoszonych na rachunki Sądu Rejonowego w Sokółce kartami płatniczymi i gotówką z wykorzystaniem urządzeń samoobsługowych oraz sprzedaż e-znaków opłaty sądowej w sposób w pełni zintegrowany z platformą e-Płatności
Ministerstwa Sprawiedliwości"
II. Opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przyjmowania opłat wnoszonych na rachunki Sądu Rejonowego w Sokółce, w formie gotówkowej oraz elektronicznej przy użyciu kart płatniczych z wykorzystaniem urządzeń samoobsługowych oraz sprzedaż e-znaków opłaty sądowej w sposób w pełni zintegrowany z platformą e-Płatności Ministerstwa Sprawiedliwości.
2. Zaoferowany przez Wykonawcę samoobsługowy terminal płatniczy musi posiadać możliwość:
1) przyjmowania wpłat bezgotówkowych i gotówkowych dokonywanych przez osoby fizyczne w sprawach dotyczących postępowania sądowego - dochody budżetowe, sumy na zlecenie, wpłaty dotyczące Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej,
2) sprzedaż elektronicznych znaków opłaty sądowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady świadczenia usługi określone zostały w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego oraz we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego.
Uwaga: Zamawiający informuje, że zawarcie umowy w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu przez Sąd Rejonowy w Sokółce zgody organu samorządowego - Starosty Sokolskiego na podstawie art. 43 ust.2 pkt. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. 2024r poz. 1142 ze zm.)
oraz zawiadomieniu/ wyrażeniu zgody przez Ministerstwa Sprawiedliwości na wynajem powierzchni na cele realizacji zamawianych usług .
Miejsce i termin składania ofert: XII. Miejsce, termin i forma składania ofert:
1. Termin i miejsce składania ofert:
a) Ofertę można złożyć w siedzibie Zamawiającego, przesłać na adres poczty elektronicznej: sekretariat@sokolka.sr.gov.pl lub przesłać pocztą albo przesyłką kurierską na adres - Sąd Rejonowy w Sokółce, 16-100 Sokółka, Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7, pokój nr 1 (BOI) w zamkniętej kopercie z oznaczeniem: ,,Oferta na: Usługa przyjmowania opłat wnoszonych na rachunki Sądu Rejonowego w Sokółce kartami płatniczymi i gotówką z wykorzystaniem urządzeń samoobsługowych oraz sprzedaż e-znaków opłaty sądowej w sposób w pełni zintegrowany z platformą e-Płatności Ministerstwa Sprawiedliwości oraz nie otwierać przed terminem: 21 sierpnia 2024 r. do godz. 13:00". Za termin złożenia oferty przyjmuje się datę i godzinę wpływu oferty do Zamawiającego w miejsce wskazane jak wyżej;
b) TERMIN SKŁADANIA ofert upływa dnia: 21 sierpnia 2024r. o godz. 13:00:
c) Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Otwarcie ofert:2. Termin i miejsce otwarcia ofert: a) Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie Zamawiającego: Sąd Rejonowy w Sokółce, 16-100 Sokółka, Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7, pokój nr 114; b) Termin otwarcia ofert: 21 sierpnia 2024 roku, godz. 13:15: c) Otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania;
Termin składania:2024-08-21
Miejsce i termin realizacji:III. Termin realizacji zamówienia:
Zamówienie należy realizować przez okres 24 miesięcy, tj. począwszy od dnia 1 października 2024 roku do dnia 30 września 2026 roku.
Wymagania:I. Tryb udzjelenia zamówienia:
Przedmiotowe zamówienie udzielane jest na podstawie art. 2 ust. 1, art. 35 Ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) oraz zgodnie z wewnętrznym Regulaminem udzielania zamówień publicznych przez Sąd Rejonowy w Sokółce.
Przedmiotowe zamówienie udzielone zostaje w poszanowaniu zasady jawności, transparentności, konkurencyjności oraz równego traktowania wykonawców.
IV. Warunki udziału w postępowaniu oraz przesłanki wykluczenia wykonawcy:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca w celu wykazania, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie do realizacji dostaw objętych przedmiotowym zamówieniem wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował w sposób należyty co najmniej 2 (dwa) zamówienia trwające nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy każde, polegające na usłudze
przyjmowania opłat wnoszonych na rachunki instytucji, kartami płatniczymi i gotówką z wykorzystaniem urządzeń samoobsługowych oraz sprzedaż e-znaków opłaty sądowej w sposób w pełni zintegrowany z platformą e-Płatności Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane.
W przypadku umów niezakończonych, wykonawca musi wykazać, że w/w zamówienie zostało zrealizowane lub jest w trakcie realizacji przez okres co najmniej 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Na potwierdzenie niniejszego warunku wykonawca przedłoży dokumenty, o których mowa w Rozdziale V pkt 1 ppkt 3) zapytania.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
V. Wykaz dokumentów wymaganych wraz z ofertą:
1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie przedmiotowego zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty, tj.:
1) Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru przedstawionego w Załączniku nr 2 do Zapytania ofertowego;
2) pełnomocnictwo do podpisywania oferty, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie dokumentu rejestrowego - w oryginale lub poświadczone notarialnie;
3) wykaz zrealizowanych zamówień opracowany wg wzoru przedstawionego w Załączniku nr 4 do Zapytania ofertowego wraz z referencjami lub innymi dokumentami potwierdzającymi, że wymienione w wykazie usługi zostały wykonane w sposób należyty.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika powinien zawierać wskazanie postępowania, którego dotyczy, Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, a także oświadczenie o przyjęciu wspólnej solidarnej odpowiedzialności za wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, podpisany przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o przedmiotowe zamówienie. Podpisy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument pełnomocnictwa należy przedstawić w formie oryginału. Jeżeli oferta wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
3. Wykonawca może złożyć jedną ofertę w formie pisemnej, w języku polskim.
4. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie przedmiotowego zamówienia ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyników postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez wykonawców w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty.
5. Oferta oraz wszystkie wymagane oświadczenia, wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz przepisami prawa.
6. W przypadku oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych Zamawiający może dokonać korekty niepowodującej istotnych zmian w treści oferty.
VI. Opis sposobu obliczenia ceny oferty:
1. Zaoferowaną cenę należy przedstawić w Formularzu ofertowym - Załącznik nr 2 Zapytania ofertowego.
2. W ofercie należy podać cenę netto, jak również obowiązującą stawkę podatku VAT zgodnie z obowiązującymi na dzień składania ofert przepisami prawa oraz cenę brutto z uwzględnieniem podatku VAT.
3. Cena ofertowa musi być wyrażona w złotych polskich i zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.
4. W przypadku różnicy ceny ofertowej podanej liczbowo i słownie, za właściwą uznaje się cenę podaną liczbowo.
5. Zamawiający dokonywać będzie rozliczeń z Wykonawcą w walucie polskiej (PLN).
VII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze najkorzystniejszej oferty:
1. Za ofertę najkorzystniejszą w danej części zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:
Cena tj. łączna wartość brutto: 60% Czas na usunięcie awarii: 40%
2. Zastosowany wzór do obliczenia punktowego w kryterium ,,Cena":
C = CN / COB x 60 pkt
gdzie:
C - liczba punktów przyznanych wykonawcy w kryterium ,,Cena" CN - najniższa zaoferowana cena oferty niepodlegającej odrzuceniu, C0B - cena zaoferowana w ofercie badanej niepodlegającej odrzuceniu, 60 pkt - ilość pkt w kryterium.
W tym kryterium można uzyskać maksymalnie 60 punktów.
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
3. Zastosowane kryterium ,,Czas na usunięcie awarii":
W tym kryterium można otrzymać maksymalnie 40 punktów. W kryterium tym Wykonawca otrzyma odpowiednią liczbę punktów na podstawie danych zawartych w formularzu oferty, Zamawiający będzie przyznawał punkty w zależności od zadeklarowanego przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym czasu na usunięcie awarii, liczonego od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego. Przy wskazaniu 24 godzin - 40%, przy wskazaniu 36 godzin - 20%, przy określeniu 72 godzin 10%. Wskaźnik procentowy odnosi się bezpośrednio jako ilość punktów. Maksymalny czas na usunięcie awarii -- 72 godziny.
Podanie czasu na usunięcie awarii dłuższego niż 72 godziny lub brak podania w ogóle czasu na usunięcie awarii w Formularzu Ofertowym, będzie skutkować odrzuceniem oferty.
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Oferta przedstawiająca najkorzystniejszy bilans kryteriów: cena i czas na usunięcie awarii, czyli oferta, która otrzyma najwyższą liczbę punktów w danej części obliczoną według wzoru: P = C + T zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, gdzie:
P - oznacza sumę punktów otrzymanych w kryterium CENA i kryterium CZAS NA USUNIECIE AWARII,
C - oznacza liczbę punktów otrzymanych w kryterium CENA,
T - oznacza liczbę punktów otrzymanych w kryterium CZAS NA USUNIĘCIE AWARII
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
4. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą ilość punktów w ramach ustanowionych kryteriów oceny ofert (suma punktów przyznanych we wszystkich ustanowionych kryteriach). Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosi 100. Pozostałym Wykonawcom, wypełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie proporcjonalnie mniejsza liczba punktów zgodnie z przedstawionym powyżej wzorem do obliczenia punktowego.
VIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakim dopuszcza się prowadzenie rozliczeń z Zamawiającym.
Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń w walutach obcych.
IX. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami:
1. Zamawiający urzęduje w następujących dniach (pracujących) i godzinach: poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 18.00;
wtorek - piątek od godz. 7.30 do godz. 15.30.
2. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2020.344, t.j.).
3. W przypadku oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych Zamawiający może dokonać korekty, niepowodującej istotnych zmian w treści oferty.
4. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Zapytania ofertowego. Zamawiający prosi o przekazywanie pytań drogą elektroniczną na adres: sekretariat@sokolka.sr.gov.pl.
X. Termin związania ofertą:
Termin związania ofertą wynosi 30 dni od ostatecznie ustalonego terminu składania ofert.
XI. Przesłanki unieważnienia postępowania oraz odrzucenia oferty:
1. Zamawiający przewiduje następujące okoliczności warunkujące unieważnienie postępowania:
1) Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie kiedy cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
2) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy, tj. udzielenie zamówienia) w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz zgodnie z zasadami jawności, konkurencyjności, proporcjonalności i przejrzystości.
3) w postępowaniu nie złożono żadnej oferty lub złożona oferta/ oferty podlegają odrzuceniu.
4) Zamawiający nie otrzymał środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia;
5) brak ZGODY organów nadzorujących (Starosty lub Ministra Sprawiedliwości);
6) bez podania przyczyny, w obiektywnie uzasadnionych okolicznościach. 2. Zamawiający odrzuca ofertę, j eżeli :
1) jest niezgodna z treścią niniejszego zapytania ofertowego;
2) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
3) zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia;
4) jest nieważna na podstawie obowiązujących przepisów.
d) Kolejność otwierania ofert będzie zgodna z kolejnością ich złożenia do Zamawiającego;
e) Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
XIV. Dodatkowe informacje:
1. W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym zapytaniu ofertowym znajdują zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U.2022 1360 t.j.).
2. Do prowadzonego postępowania wykonawcom nie przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1605 t.j.)
3. Przedmiotowe zamówienie realizowane będzie w oparciu o zawartą w formie pisemnej umowę, której treść przedstawiono w Załączniku nr 3 do Zapytania ofertowego.
Uwagi:XIII. Postanowienia dotyczące przetwarzania danych osobowych (art. 13 RODO).
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) /Dz. Urz. UE.L.2016.119.1 z dn. 04.05.2016 r./, dalej .RODO", Zamawiający informuje, że:
1) Administratorem danych osobowych jest Sąd Rejonowy w Sokółce, z siedzibą przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 Sokółka;
2) Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Sądu Rejonowego w Sokółce jest Pani Ewa Czarnecka, kontakt: e-mail: iod@sokolka.sr.gov.pl;
3) dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego
realizowanego w trybie Zapytania ofertowego;
4) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie obowiązujących przepisów art. 35 oraz art. 74 Ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1605 t.j.) dalej ,,ustawa Pzp";
5) dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z przepisami ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
7) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) każdy Wykonawca posiada:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do swoich danych osobowych;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania swoich danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego UE lub państwa członkowskiego;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO.
9) Wykonawcy nie przysługuje:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b. d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Kontakt:5. Ze strony Zamawiającego osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcą jest: Wioletta Małgorzata Kiszkiel - Zastępca Kierownika Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Sokółce tel. 85 81 12 306, e-mail: sekretariat@sokolka.sr.gov.pl.
Numer dokumentu:A 262.16.2024
Źródło: Internet i własne
Załączniki: