Zgłoś sugestię
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Numer ogłoszenia: 20509098 aktualne TYLKO U NAS zobacz branże
Kategoria ogłoszenia:zlecenie - Polska
Data dodania oferty:2021-01-04
Przedmiot ogłoszenia:Poszukujemy firmy do wykonania konstrukcji dachu
Organizator:Klient Serwisu O4850
Adres: 87-600 Lipno
Województwo / powiat: kujawsko-pomorskie, pow. lipnowski
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. 606 652 579
E-mail:
Opis:Poszukujemy firmy, która wykonałaby dla Nas konstrukcję dachu z dźwigarów klejonych pod scenę amfiteatru Poniżej specyfikacja konstrukcji dachu oraz w załączeniu projekt.
Konstrukcję dachu stanowią belkowe dźwigary łukowe D1 z drewna klejonego warstwowo połączone przegubowo ze słupami żelbetowymi .Usztywnieniem konstrukcji są tężniki z drewna klejonego rozmieszczone w osiach 1, 2 w rozstawie 2,50m oraz prętowe stężenia połaciowe.
Całkowite wymiary dachu 11,38 x 9,38 m . Rozpiętość dźwigara 10,00 m . Rozstaw osiowy dźwigarów dachowych 4,00 m . Najwyższy punkt konstrukcji dachu + 5,78m
Dane elementów :
1.drewno klejone warstwowo klasa GL32Cc (wilgotność 14%)
Dźwigary posadowić na słupach w rozstawie co 4,00 m, mocować do słupów żelbetowych poprzez okucia podporowe ( podpora przesuwna oraz podpora nieprzesuwna).
Okucia podporowe mocować do marki osadzonej w betonie pierwotnym w słupie za pomocą spoiny pachwinowej 4 mm.
Dźwigary zostały usztywnione tężnikami z drewna klejonego o przekroju 12 x 28 cm. Tężniki nie przenoszą obciążeń od warstw pokrycia dachu. Tężniki usztywniają konstrukcję
dachu wraz z połaciowymi stężeniami poziomymi w formie stalowych prętów z nakrętką , napinającą . Tężniki mocowane do dźwigara za pomocą systemowych łączników
gwoździowanych .
Elementy z drewna klejonego należy zabezpieczyć przeciw korozji biologicznej oraz przeciwogniowo -należy zastosować impregnat np. Fobos M4.
Miejsce i termin realizacji:w Lipnie woj. Kujawsko-pomorskie. Planowane rozpoczęcie prac w czerwcu 2021.
Źródło: Internet i własne
Załączniki: