Zgłoś sugestię
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Numer ogłoszenia: 18838012 archiwalne zobacz branże
Kategoria ogłoszenia:przetarg nieograniczony - Polska
Data dodania oferty:2020-02-20
Przedmiot ogłoszenia:Świadczenie usług pocztowych
Organizator:Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Adres: ul. Giełdowa 7/9, 01-211 WARSZAWA
Województwo / powiat: mazowieckie, pow. Warszawa
dolnośląskie, pow. Wrocław
kujawsko-pomorskie, pow. Bydgoszcz
lubelskie, pow. Lublin
lubuskie, pow. Zielona Góra
łódzkie, pow. Łódź
małopolskie, pow. Kraków
opolskie, pow. Opole
podkarpackie, pow. Rzeszów
podlaskie, pow. Białystok
pomorskie, pow. Gdynia
śląskie, pow. Siemianowice Śląskie
świętokrzyskie, pow. Kielce
warmińsko-mazurskie, pow. Olsztyn
wielkopolskie, pow. Poznań
zachodniopomorskie, pow. Szczecin
Pokaż pozostałe (15)
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. 22 53 49 281 tel. 22 53 49 295, faks: 22 53 49 341
E-mail:
Opis:. Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych dla Centrali Urzędu Komunikacji Elektronicznej z siedzibą w Warszawie oraz Delegatur Urzędu Komunikacji Elektronicznej wskazanych w załączniku nr 5 do ogłoszenia o zamówieniu, zgodnie z treścią ,,Istotnych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do umowy", stanowiących załącznik nr 4 do ogłoszenia o zamówieniu.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych w obrocie krajowym oraz zagranicznym. Zakres usług obejmuje również zwrot do nadawcy przesyłek po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu do niniejszego ogłoszenia o zamówieniu znajduje się niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu - w tym w załączniku nr 1, nr 4 (Istotnych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do umowy), nr 5 do ogłoszenia o zamówieniu.
Specyfikacja:Dostęp do dokumentów można uzyskać pod adresem - https://bip.uke.gov.pl/zamowienia-publiczne/
Miejsce i termin składania ofert: 1. Ofertę (w jednym egzemplarzu) w formie pisemnej należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Warszawie, ul. Giełdowa 7/9, pokój nr 01.37; 1 piętro (Kancelaria Główna), w nieprzekraczalnym terminie:

do dnia
02/03/2020 r.,
do godz. 11:00
Otwarcie ofert:Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Warszawie, ul. Giełdowa 7/9, w pokoju nr 08.21 (Sala Konferencyjna): w dniu 02/03/2020 r. o godz. 11:30 1. Otwarcie ofert jest jawne. 2. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 3. Podczas otwarcia ofert Zamawiający podaje informacje określone w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp.
Termin składania:2020-03-02
Miejsce i termin realizacji:Usługi pocztowe będą świadczone przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania kwoty wynagrodzenia określonego w umowie, w zależności od tego które zdarzenie wystąpi pierwsze.
Wadium:nie wymagane
Wymagania:5. Zamawiający wymaga od wykonawcy lub podwykonawcy, aby co najmniej jedna osoba pełniąca nadzór nad realizacją umowy ze strony Wykonawcy była zatrudniona na podstawie umowy o pracę przez cały okres trwania umowy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn. zm.). Szczegóły opisane zostały w Istotnych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do umowy, stanowiące załącznik numer 4 do niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
Realizacja pozostałych czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga występowania pomiędzy Wykonawcą lub podwykonawcą i zatrudnionymi przez te podmioty osobami podporządkowania w rozumieniu przepisów prawa pracy.
IV. Zamówienia częściowe oraz oferta wariantowa.

1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

V. Warunki udziału w postępowaniu.

1. udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania i spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Opis sposobu spełnienia warunku:
Dla spełnienia powyższego warunku wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności pocztowej w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym zgodnie z ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo Pocztowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 2188, z późn. zm.).

2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Opis sposobu spełnienia warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

3) zdolności technicznej lub zawodowej:
Opis sposobu spełnienia warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

VI. Przesłanki wykluczenia z postępowania.

1. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi
którakolwiek z przesłanek wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. Wykluczenie wykonawcy następuje zgodnie z postanowieniami określonymi w art. 24 ust. 7 ustawy Pzp.

VII. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia.

1. Dla wykazania spełniania warunków udziału oraz braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu wykonawca zobowiązany jest wraz z ofertą złożyć:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wykonawcy stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do ogłoszenia o zamówieniu;
2) dokument potwierdzający dokonanie wpisu do rejestru operatorów pocztowych, o którym mowa w art. 6 ustawy Prawo pocztowe, wydany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, potwierdzający, że wykonawca uprawniony jest do świadczenia usług pocztowych na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

VIII. Informacja dla wykonawcy polegającego na zasobach innych podmiotów, wykonawcy zamierzającego powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom oraz Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

1. Wykonawca nie może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
2. Wykonawca zamierzający powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom zobowiązany jest do wskazania w formularzu ofertowym części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i do podania firm podwykonawców.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. Postanowienia ogłoszenia o zamówieniu dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego:
oświadczenie, o których mowa w pkt VII.1.1) oraz dokument, o którym mowa w pkt VII.1.2) ogłoszenia o zamówieniu składa indywidualnie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,

IX. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami oraz o wymaganiach formalnych dotyczących składanych ofert, oświadczeń i dokumentów.

1. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 2188, z późn. zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2019 r. poz. 123 z późn. zm.), z uwzględnieniem wymagań dotyczących formy, określonych poniżej w pkt IX.2 - IX.9 ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawcy przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
2. Oferta musi zostać złożona pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
3. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
4. Oferta musi zostać sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
5. Formularz oferty oraz oświadczenia sporządzane przez wykonawcę (również te składane na załączonych do ogłoszenia o zamówieniu wzorach) muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy.
6. Uprawnienie osób podpisujących ofertę do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli uprawnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub innego dokumentu właściwego dla danej formy organizacyjnej wykonawcy), to do oferty należy dołączyć oryginał lub poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem kopię pełnomocnictwa wystawionego na reprezentanta wykonawcy przez osoby do tego upełnomocnione.
7. Oświadczenia, o których mowa w ogłoszeniu o zamówieniu muszą zostać złożone w oryginale.
8. Dokumenty inne niż oświadczenia muszą zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje wykonawca. Poświadczenie za zgodność następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. Poświadczenie za zgodność w formie pisemnej powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację osoby poświadczającej (np. czytelny podpis lub podpis i imienna pieczątka osoby poświadczającej).
9. Pełnomocnictwa, o których mowa w pkt XV.1.2) i XV.1.3) ogłoszenia o zamówieniu muszą być złożone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii.
10. W przypadku wskazania przez wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Ustawy, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Ustawy, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
11. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w pkt VII.1 w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi, ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. W przypadku, gdy pobrane przez Zamawiającego dokumenty nie są w języku polskim Wykonawca zobowiązany jest złożyć tłumaczenie.

X. Informacja o dokumentach potwierdzających, że oferowane usługi odpowiadają określonym wymaganiom.

W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: nie dotyczy

XI. Opis sposobu obliczenia ceny oraz waluta, w jakiej prowadzone będą rozliczenia związane z realizacją niniejszego zamówienia.

1. Każdy z wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę za realizację przedmiotu zamówienia.
Cena za realizację przedmiotu zamówienia jest ceną kalkulacyjną obliczoną jako iloczyn rodzaju przesyłki oraz cen jednostkowych za świadczone usługi.
Cena jednostkowa za dany rodzaj przesyłki jest ceną stałą, niezmienną przez cały okres trwania umowy.
2. Cenę oferty należy podać w PLN (polskich złotych), z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
3. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.

XII. Wymagania dotyczące wadium - nie dotyczy

XIII. Wyjaśnienie i zmiany ogłoszenia o zamówieniu
1. Wyjaśnianie treści ogłoszenia o zamówieniu.
1) Wykonawca w trakcie postępowania może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszego ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert - pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści ogłoszenia o zamówieniu wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający bez ujawniania źródła zapytania zamieszcza na stronie internetowej.
2) Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,
o którym mowa w pkt XIII.1.1) ogłoszenia o zamówieniu.
3) Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści ogłoszenia o zamówieniu wpłynie po upływie terminu, o którym mowa w pkt XIII.1.1) powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień lub zostawić wniosek bez rozpoznania.

2. Zmiany w treści ogłoszenia o zamówieniu.
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu do składania ofert zmienić treść ogłoszenia o zamówieniu, w tym również zmienić termin składania ofert określony w ogłoszeniu o zamówieniu. Dokonaną zmianę treści ogłoszenia o zamówieniu Zamawiający udostępnia na stronie internetowej.
2) Modyfikacje są każdorazowo wiążące dla wykonawców.

XIV. Opis sposobu przygotowania oferty.

1. Wymagania dotyczące sposobu przygotowania oferty.
1) wzory dokumentów dołączonych do ogłoszenia o zamówieniu powinny zostać wypełnione przez Wykonawcę i dołączone do oferty bądź też przygotowane przez wykonawcę w innej zgodnej z niniejszym ogłoszeniem o zamówieniu formie;
2) żadne dokumenty wchodzące w skład oferty, w tym również te przedstawiane w formie oryginałów, nie podlegają zwrotowi przez Zamawiającego;
3) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty;
4) zaleca się aby oferta miała format nie większy niż A4, a arkusze o większych formatach należy złożyć do formatu A4;
5) stosowne wypełnienia miejsc wykropkowanych we wzorach dokumentów stanowiących załączniki do niniejszego ogłoszenia o zamówieniu i wchodzących następnie w skład oferty mogą być dokonane komputerowo, maszynowo lub ręcznie;
6) dokumenty przygotowywane samodzielnie przez wykonawcę na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszego ogłoszenia o zamówieniu powinny mieć formę wydruku komputerowego lub maszynopisu;
7) wskazane jest, aby całość oferty była złożona w formie uniemożliwiającej jej przypadkowe zdekompletowanie - arkusze (kartki) oferty muszą być zszyte, zbindowane lub połączone w jedną całość inną techniką;
8) zaleca się, aby wszystkie zapisane strony oferty były parafowane przez osobę (lub osoby jeżeli do reprezentowania wykonawcy uprawnione są dwie lub więcej osób) podpisującą (podpisujące) ofertę zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny Wykonawcy i/lub treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa, nie dotyczy to stron na których widnieje podpis właściwych osób;
9) pożądane przez Zamawiającego jest złożenie w ofercie spisu treści z wyszczególnieniem liczby arkuszy (kartek) wchodzących w skład oferty.

2. Tajemnica przedsiębiorstwa.
1) nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp;
2) zastrzeżenie, o którym mowa w pkt XIV.2.1) będzie skuteczne jeżeli wykonawca:
a) w pkt 11 załącznika nr 1 do ogłoszenia o zamówieniu - wzór formularza oferty, wskaże w sposób nie budzący wątpliwości informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa,
b) wykaże w uzasadnieniu, o którym mowa w pkt XV.1.5), że informacje wskazane w pkt 11 załącznika nr 1 do ogłoszenia o zamówieniu - wzór formularza oferty, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa;
3) zaleca się aby Wykonawca zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa informacje, złożył w osobnej kopercie w tym samym opakowaniu co oferta.
XV. Zawartość oferty.

1. Wykonawca zobowiązany jest w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego wraz z ofertą (formularzem oferty sporządzonym według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do ogłoszenia o zamówieniu) złożyć:
1) oświadczenia i dokumenty, o których mowa w pkt VII.1 ogłoszenia o zamówieniu;
2) w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego;
3) dokumenty, z których wynika uprawnienie do podpisania oferty (np. odpis z właściwego rejestru np. Krajowego Rejestru Sądowego, informacja o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej, umowa spółki cywilnej i pełnomocnictwo jeżeli uprawnienie to nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty);
4) dokumenty i oświadczenia wymienione w XI ogłoszeniu o zamówieniu (o ile dotyczą);
5) uzasadnienie Wykonawcy, że informacje wskazane w pkt 11 załącznika nr 1 do ogłoszenia o zamówieniu - wzór formularza oferty, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
6) Załącznik numer 3 do Ogłoszenia o zamówieniu - wzór formularza ,,Informacji o wykonanych przez Wykonawcę zamówieniach", sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu wraz z dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie usług (zamówień) wskazanych w wykazie - patrz pkt XXI.3. ogłoszenia o zamówieniu.
7) Załącznik nr 6 - Wzór wykazu placówek nadawczych dostępnych Wykonawcy w celu realizacji zamówienia;
8) Załącznik nr 7 - Wzór wykazu placówek odbiorczych Wykonawcy w każdej gminie w kraj.
XVI. Termin związania ofertą.

1. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

2. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona niezwłocznie Wykonawcy.
3. Ofertę należy złożyć w nieprzeźroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie, którą należy opisać następująco:

Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa

Oferta w postępowaniu na usługi społeczne, których przedmiotem jest ,,Świadczenie powszechnych usług pocztowych na potrzeby Urzędu Komunikacji Elektronicznej przez okres dwóch lat lub do wyczerpania środków" -sprawa nr: BA.WZP.26.11.2020

Nie otwierać przed dniem: 02/03/2020 r., godz. 11:30
XVIII. Zmiany lub wycofanie złożonej oferty.

1. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę. Zmiany lub wycofanie złożonej oferty są skuteczne tylko wówczas, gdy zostały dokonane przed upływem terminu składania ofert.
2. Zmiany, poprawki lub modyfikacje złożonej oferty muszą zostać złożone w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu oferty. Odpowiednio opisaną kopertę zawierającą zmiany należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem "ZMIANA".
3. Wycofanie złożonej oferty następuje poprzez złożenie pisemnego powiadomienia podpisanego przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy. Powiadomienie należy złożyć w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu oferty. Odpowiednio opisaną kopertę zawierającą powiadomienie należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem "WYCOFANIE".
XXI. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty.

1. Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:

Kryterium
Znaczenie procentowe
kryterium
Maksymalna ilość punktów jakie może otrzymać oferta
za kryterium
Cena z podatkiem VAT (C)
80 %
80 punktów
Doświadczenie Wykonawcy (D)
20 %
20 punktów

2. Zasady oceny w kryterium "Cena" (C).

W przypadku kryterium "Cena" oferta otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku ilość punktów wynikającą z działania:

Pi (C) = o Max (C)
gdzie:
i - numer oferty
Pi(C) - liczba punktów jakie otrzyma oferta "i" za kryterium "Cena z podatkiem VAT (C)";
Cmin - najniższa cena brutto (z podatkiem VAT) spośród wszystkich nieodrzuconych ofert;
Ci - cena brutto oferty "i" (oferty badanej);
Max(C) - maksymalna liczba punktów jakie może otrzymać badana oferta za kryterium "Cena z podatkiem VAT (C)" - 80 punktów.

3. Zasady oceny w kryterium ,,Doświadczenie Wykonawcy (D)".

W przypadku kryterium "Doświadczenie Wykonawcy (D)" punkty będą przyznawane przez komisję przetargową na podstawie złożonej przez Wykonawcę w ofercie ,,Informacji o wykonanych przez Wykonawcę zamówieniach" - załącznik nr 3 niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu wraz z dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie usług (zamówień) wskazanych w niniejszym wykazie.
Usługi wykazane w tym załączniku muszą stanowić doświadczenie własne Wykonawcy składającego ofertę, tj. muszą być wykonane przez Wykonawcę, składającego ofertę.
W przypadku, gdy Wykonawca w wykazie załącznika nr 3 wskaże usługę, która nie spełnia wymagań określonych przez Zamawiającego w niniejszym punkcie niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu albo nie wykaże, że zamówienie (usługa) zostało wykonane należycie, Zamawiający nie będzie brał ww. usługi do oceny przy przyznawaniu punktów.
Dowodami, o których mowa powyżej w niniejszym punkcie niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu, potwierdzającymi należyte wykonanie usług (zamówień) są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, są dalej wykonywane.
W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

W przypadku nie złożenia w ofercie Załącznika nr 3 lub dokumentów, o których mowa powyżej (przy Załączniku nr 3), nie spowoduje to odrzucenia oferty i wykluczenia Wykonawcy z przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Oferta w takim przypadku w kryterium oceny ofert ,,Doświadczenie Wykonawcy (D)" otrzyma 0 (słownie: zero) punktów.

Komisja przetargowa przyzna 2 punkt za każdą wykonaną przez Wykonawcę w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługę polegającą na świadczeniu usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczenia przesyłek pocztowych

Komisja przetargowa przyzna 2 punkty za każde zamówienie, które spełnia następujące warunki:
zamówienie (usługa) zostało należycie wykonane w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert i,;
wartość zamówienia (usługi) nie była niższa niż 100 000,00 zł brutto (z podatkiem VAT) (słownie: sto tysięcy złotych, 00/100 groszy);
przedmiotem zamówienia (usługi) było świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczenia przesyłek pocztowych.
W przypadku zamówień (usług) okresowych lub ciągłych, Zamawiający uzna za zamówienie (usługę) wykonane, jeżeli wykonawca wykaże że do terminu składania ofert wartość wykonanego zamówienia (usługi) była nie niższa niż 100 000 zł brutto.
Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie powyższego warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć na PLN według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego na dzień zawarcia danej umowy, podając datę i kurs. Przeliczenia samodzielnie dokonuje Wykonawca. W sytuacji, gdy umowa została zawarta w dniu, w którym nie są publikowane kursy walut obcych przez Narodowy Bank Polski, Wykonawca przyjmuje do przeliczeń średni kurs walut obcych Narodowego Banku Polskiego z najbliższego dnia, następującego po dniu zawarcia danej umowy, w którym Narodowy Bank Polski opublikuje średnie kursy walut obcych.
Maksymalna liczba punktów przyznana przez Komisję Przetargową w tym kryterium nie może przekraczać 20 punktów.

4. Ocena punktowa oferty.
Ocena punktowa ofert "i" będzie liczbą wynikającą ze zsumowania ilości punktów, jakie otrzyma ta oferta za poszczególne kryteria oceny ofert. Oceniana oferta "i" otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku ilość punktów wynikających z działania matematycznego:

? Pi = Pi (C) + Pi (D)

gdzie:
i - numer oferty
? Pi - ocena punktowa oferty "i" wynikająca ze zsumowania liczby punktów, jakie otrzyma ta oferta za poszczególne kryteria oceny ofert;
Pi (C) - liczba punktów, jaką otrzyma oferta "i" za kryterium oceny ofert o nazwie "Cena z podatkiem VAT (C) ";
Pi (W) - liczba punktów, jaką otrzyma oferta "i" za kryterium oceny ofert o nazwie ,,Doświadczenie Wykonawcy (D)".

5. Wybór oferty najkorzystniejszej.
Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która przy uwzględnieniu powyższych kryteriów i ich wag otrzyma najwyższą punktację obliczoną jako suma punktów otrzymanych za poszczególne kryteria oceny ofert.
Jeżeli nie będzie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen lub kosztów wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
XXII. Tryb badania i oceny ofert.

1. W toku badania i oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
2. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z ogłoszeniem o zamówieniu, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
3. Zamawiający działając na podstawie art. 87 ust. 2 Ustawy dokona poprawienia omyłek rachunkowych w obliczeniu ceny zgodnie z zasadami działań arytmetycznych.

XXIII. Wezwanie do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia oświadczeń
i dokumentów oraz złożenia pełnomocnictw.

1. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, a który nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że wykonawca nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
2. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, a który nie złożył wymaganych dokumentów potwierdzających uprawnienie do reprezentacji wykonawcy w tym pełnomocnictw albo złożył wadliwe dokumentu lub pełnomocnictwa do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
XXIV. Odrzucenie oferty.

1. Zamawiający odrzuci ofertę w przypadku:
1) zaistnienia ktorejkolwiek z przesłanek określonych w art. 89 ust. 1 pkt 3-8 oraz art. 90 ust. 3 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem pkt XXII.2.3) ogłoszenia o zamowieniu;
2) gdy treść złożonej oferty nie odpowieda treści ogłoszenia o zamówieniu.
2. Zamawiający przed odrzuceniem oferty na podstawie przesłanki określonej w art. 89 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp przeprowadzi wyjaśnienie w zakresie rażąco niskiej ceny na zasadach określonych w art. 90 ust. 1 -3 ustawy Pzp.

XXV. Informacja o wyborze oferty, wykonawcach, którzy zostali wykluczeni oraz Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone. Informacja o unieważnieniu postępowania.

1. Zamawiający informuje niezwłocznie wszystkich wykonawców o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalnosci Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
2) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
3) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty,
4) unieważnieniu postępowania
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający udostępni informacje, o których mowa w pkt XXV.1.1) i pkt XXV.1.4) ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej.
XXVI. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Nie wymaga się wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XXVII. Unieważnienie postępowania

Zamawiający unieważni postępowanie jeżeli zaistnieje jakakolwiek przesłanka do unieważnienia postępowania określona w art. 93 ust. 1 pkt 1 oraz w art. 93 ust. 1 pkt 4-7 ustawy Pzp.

XXVIII. Informacje o niezbędnych formalnościach, jakie należy dopełnić po wyborze najkorzystniejszej oferty w celu zawarcia umowy:

1. W przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wykonawca przed podpisaniem umowy na wezwanie Zamawiającego i w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego powinien przedłożyć umowę regulującą współpracę wykonawców, w której wykonawcy wskażą pełnomocnika uprawnionego do kontaktów z Zamawiającym oraz wystawiania dokumentów związanych z płatnościami wynagrodzenia.
2. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

XXIX. Postępowanie w przypadku niezgodnego z ustawą Pzp lub ogłoszeniem o zamówieniu działaniem Zamawiającego
1. Wykonawca może poinformować Zamawiającego w terminie 5 dni od dnia podjęcia lub zaniechania przez Zamawiającego czynności stanowiącej podstawę przekazania informacji, o niezgodnej z przepisami art. 138o ustawy Pzp lub z treścią ogłoszenia o zamówieniu czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest zobowiązany na podstawie art. 138o ustawy Pzp lub treści ogłoszenia o zamówieniu.
2. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtórzy czynność albo dokona czynności zaniechanej informując o tym wykonawców w sposób przewidziany dla tej czynności w ogłoszeniu o zamówieniu.
Kontakt:Osobą upoważnioną przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami jest Piotr Kisiel, tel. 22 53 49 281, faks: 22 53 49 341, e-mail: zamowienia.publiczne@uke.gov.pl
Kod CPV:64.11.00.00-0, 64.11.20.00-4
Numer dokumentu:BA.WZP.26.11.2020
Źródło: Internet i własne
Załączniki: